De luchtoorlog boven Den Helder – Lezing (inmiddels verlopen).

Home » Nieuws » De luchtoorlog boven Den Helder – Lezing (inmiddels verlopen).

De luchtoorlog boven Den Helder

Woensdag 8 november 2018            19:30 uur

Den Helder was de meest gebombardeerde stad in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog, voornamelijk vanwege marinewerf Willemsoord. Al vrijwel vanaf het begin van de oorlog werd Den Helder aangevallen hetgeen niet zonder gevolgen bleef voor de inwoners en de stad. Maar de directe nabijheid van vliegveld De Kooy en de luchtafweerbatterijen lokte ook menige luchtaanval uit. In het latere gedeelte van de oorlog waren de scheepskonvooien in het Marsdiep een belangrijk doelwit.
Tijdens deze lezing worden minder bekende en nooit gepubliceerde achtergronden van deze luchtaanvallen toegelicht. Ook vliegveld De Kooy, de luchtafweer, radarstellingen en enkele bijzonderheden rondom neergestorte toestellen komen aan bod.

Over de spreker. Hans Nauta doet al meer dan 30 jaar diepgaand onderzoek in binnen- en buitenlandse archieven naar alle facetten van de luchtoorlog boven Noord-Holland.

 

2018-11-08-De-luchtoorlog-boven-Den-Helder.png